8 patarimai, kaip pasirinkti nakvynę keliaujant
Vasara – kelionių metas, ir visai nesvarbu, ar planuojate laisvalaikio kelionę, ar keliaujate verslo reikalais, tinkamo būsto paieška svečioje šalyje kartais tampa iššūkiu net ir labiausiai patyrusiems keliautojams. Kelionių nakvynės vietos pasirinkimas labiausiai priklauso nuo asmeninio skonio, tačiau yra ir keletas universalių veiksnių, į kuriuos turėtume atsižvelgti kiekvienas. Rekomendacijomis, kaip pasirinkti atostogų būstą, kuris nenuvils, bet kartu ir neištuštins piniginės labiau, nei reikia, dalijasi „Citadele” banko valdybos narė Rūta Ežerskienė.
Patikima rezervavimo svetainė
Paskutinę minutę atšaukta viešbučio ar privačiai nuomojamo kambario rezervacija gali smarkiai sugadinti kelionę. Jei norite turėti galimybę rinktis iš kuo daugiau pasiūlymų ir būti tikri, kad nutikus kam nors neplanuoto klientų aptarnavimo specialistas padės jums išspręsti kilusią problemą, rinkitės tik patikimą, gerai žinomą rezervacijos sistemą. Visada palyginkite pasiūlymus skirtingose platformose, nes kainos gana dažnai gali smarkiai skirtis – jei išsirinkote viešbutį vienoje iš rezervacijos sistemų, būtinai palyginkite siūlomą kainą su pateikiama viešbučio svetainėje. Pasiūlymų ieškodami ir užsisakydami nakvynę per patikimą ir gerai žinomą svetainę, pvz., booking.com, agoda.com, hotels.com ar pan., taip pat apsisaugosite nuo sukčių ir sutaupysite laiko.
Nakvynės tipas
Koks jūsų kelionės tikslas? Ar vykstate į žygį su draugais, galbūt medaus mėnesio, atostogų su šeima, o gal planuojate komandiruotę? Atsižvelgdami į kelionės tikslą, pasirinkite tinkamą apgyvendinimą. Pavyzdžiui, nuomojamas atskiras kambarys būtų tinkamas sprendimas individualiam keliautojui ar porai, tačiau ekonomiškas viešbutis bus geresnis pasirinkimas šeimos atostogoms kainos atžvilgiu. Kita vertus, jei planuojate pasyvias atostogas, norite tiesiog pailsėti ir daug laiko praleisti viešbučio teritorijoje, ko gero, verta rinktis aukštesnės klasės viešbutį su „viskas įskaičiuota“. Jei vykstate darbo reikalais, ko gero, svarbus pusryčių laikas – geri ankstyvi pusryčiai, kuriems nesugaišite daug laiko, gali būti puiki darbingos dienos pradžia.
Įvertinimas
Viešbučių įvertinimas sudaromas remiantis klientų atsiliepimais – jis leidžia praktiškai įvertinti apgyvendinimo kokybę. Atsižvelkite į tai, kad viešbučių žvaigždutės įvairiose šalyse skiriamos remiantis skirtingais kriterijais ir kartais neatitinka lūkesčių, todėl geriau pasikliauti kitų klientų patirtimi ir atsiliepimais.
Vieta
Vieni keliautojai renkasi nakvynės vietas, esančias toli nuo miesto šurmulio, kiti –pačiame miesto centre. Apgalvokite, kokiame regione norite apsistoti, ir patyrinėkite jame esančias apgyvendinimo vietas. Pasinaudokite galimybe peržiūrėti konkrečios apgyvendinimo vietos adresą Google Maps ir pasitikrinti apylinkes. Paskaičiuokite – dažnai nakvynės vietos kainą lemia vieta mieste: kuo arčiau turistų traukos objektų, miesto centro, tuo nakvynė brangesnė. Finansiškai naudingiau bus nakvoti mažiau populiariuose regionuose, tačiau pranašumas apsistojus centre – lengvai pasiekiamos norimos aplankyti vietos – galbūt kainų skirtumą kompensuos tai, kad beveik visur galėsite nueiti pėsčiomis.
Atsiliepimai
Perskaičius kitų keliautojų paliktus atsiliepimus, tikimybė suklysti renkantis nakvynę bus gerokai mažesnė. Pavyzdžiui, Booking.com portale atsiliepimus gali palikti tik tie klientai, kurie pasinaudojo konkrečios apgyvendinimo įstaigos paslaugomis. Taip užtikrinama, kad atsiliepimus rašo tikri klientai, o ne konkurentai ar pati apgyvendinimo įstaiga.
Biudžetas
Apgyvendinimas dažnai sudaro gana didelę kelionės išlaidų dalį. Todėl svarbu numatyti, susitarti, kokią biudžeto dalį norite skirti gyvenamajai vietai. Pavyzdžiui, jei visas kelionės dienas planuojate skirti aktyvioms ekskursijoms, jums nereikia erdvių apartamentų, tačiau svarbi vieta, kur būtų užtikrintas netrukdomas nakties miegas, kad pailsėtumėte po intensyvios dienos.
Atšaukimo politika
Tai vienas svarbiausių veiksnių renkantis nakvynę. Pasirinkite tik viešbutį ar apartamentus, kuriuos galima atšaukti nemokamai. Paprastai rezervaciją galima atšaukti likus tam tikram laikui iki atvykimo. Atkreipkite dėmesį, kad atšaukimo taisyklės skirtingose apgyvendinimo įstaigose, skirtingose šalyse skiriasi, todėl visada atidžiai perskaitykite atšaukimo taisykles. Situacijos paprastai būna nenuspėjamos, bet, laimė, kelionių versle tai žinoma, todėl daugelis viešbučių ir apartamentų savininkų siūlo nemokamą atšaukimą.
Draudimas
Kad kelionėje nereikėtų sukti galvos dėl dalykų, kurių negalite kontroliuoti, pasirūpinkite kelionių draudimu. Ar tai būtų trumpa kelionė į šalį kaimynę, ar dvi savaitės šiltuosiuose kraštuose, kelionių draudimas suteiks saugumo jausmą ir apsaugos nuo papildomų išlaidų, kurių gali atsirasti dėl nenumatytų aplinkybių.
„Klientų patirtis rodo, kad traumų ir ligų, taip pat bagažo praradimo suplanuoti neįmanoma, todėl geriau apsidrausti, nei nerimauti kelionės metu ar patirti finansinių nuostolių, jei kas nors nutiktų“, – sako R. Ežerskienė, „Citadele“ banko valdybos narė, atsakinga už Baltijos šalių mažmeninę bankininkystę.
Jei turite kredito kortelę, dažnai kartu su ja gaunate ir papildomą paslaugą – kelionių draudimą. Tokiu atveju papildomai draustis nebereikia.
„Dauguma kredito kortelių turi papildomą paslaugą – kelionės draudimą, tad, jei turite kortelę, tiesiog pasitikrinkite, ar draudimas galioja visiems kartu keliaujantiems šeimos nariams, ar įtrauktos papildomos reikalingos apsaugos ir panašiai. Pavyzdžiui, jei vykstate slidinėti ar ketinate užsiimti kitu aktyviu sportu, tuomet reiktų pasidomėti dėl papildomo draudimo“, – teigia R. Ežerskienė.