Trys dalykai tėvų ramybei: pokalbis su vaiku, šalmas ir draudimas

Prasidėjus darželiui ir mokyklai, keičiasi ir vaikų dienos ritmas – jie nebebūna tiek daug namuose. Mokiniai turi tapti savarankiškesni, o tokiame amžiuje daugiausia nelaimingų atsitikimų nutinka ne namuose – per sporto pamokas, pertraukas bei po pamokų.

Atidumas kelyje

Jeigu vaikas jau pats eina į mokyklą, reikia įvertinti, ar atstumas iki jos nėra per didelis ir pavojingas. Svarbu užtikrinti, kad vaikas žinotų kiekvieną kelio atkarpą, mokėtų taisyklingai pereiti gatvę, o pakeliui nežiūrėtų į telefoną ir garsiai neklausytų muzikos ausinėse. Taip pat verta pasikalbėti apie galimus įvairių situacijų scenarijus, pavyzdžiui, ką daryti, jei vaikas pasiklydo, nespėjo į autobusą ar išsikrovė telefonas.

Važiuoti važiuojamąja dalimi dviračiu leidžiama ne jaunesniems kaip 14 metų vaikams, o kartu su suaugusiuoju – ne jaunesniems kaip 8 metų. Be to, dviratininkams iki 18 metų privalomas šalmas.

Viena dažniausių traumų – lūžiai

„CBL Life“ duomenimis, pirmąjį pusmetį avarijose dažniau nukentėjo berniukai – 67 proc. Pusė sužalojimų yra susiję su kaulų lūžiais. Taip pat vaikai dažnai patyrė sumušimų (23 proc.), patempimų (15 proc.) ir žaizdų (12 proc.).

Šiemet daugiausiai buvo sužeisti 10–14 metų amžiaus vaikai (55 proc.). Traumos nutinka ne tik eismo įvykiuose, kūno kultūros pamokose ar sportinėje veikloje, bet ir tarp užsiėmimų. Nors mokytojai kasdien primena mokiniams, kad nereikėtų lakstyti mokyklos koridoriuose, vaikai lieka vaikais ir šis prašymas greitai pasimiršta. Tėvai turėtų reguliariai aptarti šias problemas su savo vaikais, atsižvelgdami į jų amžių ir charakterį. Kritimų ir susidūrimų su kitais vaikais metu galima ne tik užsistatyti mėlynę, bet ir, pavyzdžiui, susilaužyti ranką ar išmušti dantis.

Kiek kainuoja gydymas?

Tėvai dažnai pasikliauja valstybės teikiama nemokama vaikų sveikatos priežiūra. Tačiau pasitaiko situacijų, kai vaikas patyrė kompleksinę traumą, kurios gydymas reikalauja specializuotų procedūrų ar net reabilitacijos.

„Niekas nėra apsaugotas nuo nelaimingų atsitikimų, o draudimo išmoka gali būti solidi finansinė pagalba sveikimo laikotarpiu. Mėnesinė draudimo įmoka – vos keli eurai: tai nedidelė suma, palyginti su finansiniais nuostoliais, kuriuos tektų padengti patyrus traumą. „CBL Life“ duomenys rodo, kad už vaikų patirtas traumas vidutinė draudimo išmoka siekia 145 eurus“, – sako „CBL Life“ valdybos pirmininkė Agnese Zvaigznīte.

Draudimo nuo nelaimingų atsitikimų teikiama finansinė parama gali būti žymiai didesnė. Pavyzdžiui, pernai didžiausia išmokėta suma už patirtą traumą buvo 5000 eurų, tačiau sunkesnių nelaimingų atsitikimų atveju suma būna gerokai didesnė.

Atsakingas požiūris tiek į savo, tiek į vaikų saugumą apima draudimą nuo nelaimingų atsitikimų kiekvieną dieną.

Previous
Previous

Kaip gauti geriausią būsto paskolos pasiūlymą?

Next
Next

Kiek kartų gausite atlyginimą iki Kalėdų?