Pamestas telefonas

Telefonas rankoje ar bent jau po ranka – šių laikų būtinybė. Tai ne tik naudinga bendraujant, bet ir siekiant apsaugoti asmeninę informaciją, o dažnu atveju – ir prieigą prie banko sąskaitos. Telefono praradimas gali kelti nerimą ir sukelti pavojų. Ką daryti, jei taip nutiko?

Jei pametėte telefoną keliaudami, nedelsdami užblokuokite savo paskyras, kad apsaugotumėte savo duomenis. Jei ką tik turėjote telefoną rankose ir esate tikri, kad jį netrukus rasite, galbūt užteks, jei užblokuosite tik banko kortelę. Taip pat pasistenkite objektyviai įvertinti, koks stiprus jūsų telefono slaptažodis. Kuo silpnesnis slaptažodis, tuo greičiau reikėtų užblokuoti prieigą prie savo duomenų ir tik tada pradėti ieškoti savo telefono.

Ką blokuoti pirmiausia?

Imtis saugumo priemonių galite interneto banke. Norint prisijungti prie interneto banko be telefono, pirmiausia teks įdiegti „MobileSCAN“ kitame išmaniajame įrenginyje.

Blokavimo galimybės interneto banke

  • Blokuoti kortelę. Interneto banko skiltyje „Sąskaitos ir kortelės“ pasirinkite galimybę blokuoti kortelę. Jei telefoną surasite, kortelę galėsite lengvai atblokuoti.
  • Blokuoti „MobileSCAN“ ar „MobileID“. Interneto banko skiltyje „Mobiliosios paslaugos“ pasirinkite įrenginį ir paspauskite „Pašalinti“, kad išjungtumėte visas su šiuo telefonu susijusias funkcijas.

Pašalinti mokėjimo kortelę iš mobilios piniginės

Blokuoti SIM kortelę

  • Užblokuoti SIM kortelę galite mobiliojo ryšio operatoriaus interneto svetainėje, paskambinę arba apsilankę klientų aptarnavimo skyriuje.

Jei neturite prieigos prie interneto banko

  • Skambinkite telefonu +370 5 221 9091. Paskambinus turėsite pasakyti savo vardą, pavardę ir pamesto telefono, su kuriuo susieta autentifikavimo priemonė, numerį.
  • Jei nėra galimybės prisiskambinti, su asmens dokumentu eikite į artimiausią banko skyrių.

Ieškokite įrenginio

Kai užkirsite kelią galimai duomenų ir pinigų vagystei, galite pradėti ieškoti telefono. Greičiausias būdas jį rasti yra paskambinus iš kito įrenginio arba naudojant funkciją „Rasti įrenginį“. Priklausomai nuo to, kokį telefoną turite, pasirinktie „Android“ arba „Apple“ instrukcijas:

Jei telefonas pamestas užsienyje

Jei neturite prieigos prie jokio išmaniojo įrenginio ir negalite paskambinti, kreipkitės į vietos policiją. Taip pat nepamirškite pasidomėti, ar šią žalą gali padengti jūsų kelionės draudimas.

Apsaugokite savo duomenis!

Duomenų apsauga turėtų prasidėti jau dabar, o ne pametus telefoną. Nelaikykite slaptažodžių ir įvairių PIN kodų telefone: užrašų knygelėje, nuotraukų galerijoje ar kitose telefono programėlėse. Naudokite sudėtingą telefono slaptažodį, kuris padidins jūsų duomenų saugumą.