Sukčiai apsimeta finansų maklerio įmonių arba banko darbuotojais ir siūlo ypač pelningai investuoti į akcijas, obligacijas, kriptovaliutas ar kitur. Jie ragina įsidiegti programinę įrangą (pavyzdžiui, „Anydesk“ ir pan.), kad galėtumėte investuoti, arba tiesiog prašo pervesti pinigus į sukčių sąskaitas. Sukčiai dažnai kuria svetaines, kuriose auka gali stebėti „augantį pelną“, nes tariama sėkmė skatina investuoti vis daugiau.
Iki šiol visi investicinio sukčiavimo atvejai atitinka schemą, pagal kurią klientas sulaukia telefono skambučio su „geriausiu amžiaus pasiūlymu“ investuoti ir pasipelnyti. Siūlytojas paprastai kalba tik rusiškai, nors pastaruoju metu vis dažniau kalbama ir lietuviškai. Telefono numeriai, kuriais skambinama, pasirenkami atsitiktinai arba paimami iš neteisėtai gautos duomenų bazės. Šių sukčių aukomis dažnai tampa vyresnio amžiaus žmonės, ir gana dažnai būna atvejų, kai klientai ima greitas paskolas, ir netgi nori paimti paskolą banke, kad pasinaudotų šia galimybe uždirbti pinigų.
Taip pat atskirai galima išskirti subjektus, neturinčius teisės verstis finansine bei investicine veikla, taip pat subjektus, kurie teikia nelegalias finansines paslaugas. Daugiau informacijos apie subjektus, neturinčius teisės Lietuvoje teikti finansines (įskaitant investicines) paslaugas taip pat informaciją apie nelegalias finansines paslaugas siūlančias interneto svetaines galite rasti Lietuvos banko svetainėje. Tai taip pat vienas iš įrankių leisiantis atpažinti neteiėtą veiklą, kuri gali padaryti Jums žalos.